hokejbal
  Jokerit Chrudim "A"

ZÁPAS S OUTSIDEREM NAKONEC DRAMA

Zápas s posledními Prachovicemi,se proměnilo v drama,když v první třetině se netrefil nikdo,druhá třetina byla ve znamení dvou využitých přesilovek Jokeritu nejdřive Čermák a o dvě minuty později se trefil Řehák,kontr Prachovic však byl bleskový ještě neutichly oslavy druhého gólu a Živný snížil na 2:1 ještě v téže třetině vratil dvoubrankový klid opět Čermák. Ve třetí třetině snížil Javorek na 3:2 a zadělal tak pět minut před koncem na drama.Kavána se jim však překonat nepodařilo,Jokerit si tak před Svitavami udržel čtvrtou přičku.

HBC JOKERIT CHRUDIM - SK HOLCIM PRACHOVICE 3:2 (0:0,3:1,0:1)

Fakta: střely: 36:31,vyloučení: 7:6,přesilovky: 5:5,využití: 2:0

Branky:
19. Čermák (Filip) (PP),21. Řehák (Dyntar) (PP),23. Čermák (Filip) (PP) -
22. Živný,40. Javorek

Sestava:
Kaván - Bobek,Krupka,Sisr,Švarc - Čermák,Dyntar,Filip,Hořeňovský,Pirkl,Rybář,Řehák,Solnický,Zdražil

JOKERIT ZTRATIL DOBŘE ROZEHRANÝ ZÁPAS

V rámci desátého kola přivítal Jokerit na svém domácím hřišti "kohouty" z České Třebové po vodní třetině,kdy se Jokerit ujal vedení,přišel výpadek ve druhé třetině,kdy během šesti minut inkasoval Jokerit pět branek, ani dva góly v poslední třetině nepomohly k dohnání náskoku.

HBC JOKERIT CHRUDIM  - TJ LOK. ČESKÁ TŘEBOVÁ 5:6 (1:0,2:6,2:0)

Fakta: Střely: 40:40,vyloučení: 3:5,přesilovky: 4:2,využití: 2:2

Branky:
3. Čermák (Filip) (PP),17. Dyntar (Vlk),19. Filip (Pirkl),40. Drápaĺík (Švarc) (PP),45. Filip (Čermák) - 16. Tlapák,22. Deml (PP),24. Deml (PP),25. Šmolka,26.Macků,28. Tlapák

Sestava:
Kaván - Bobek,Drápalík,Krupka,Sisr,Švarc,Vlk - Čermák,Drápalík Martin,Dyntar,Filip,Hořeňovský,Musil,Pirkl,Řehák,Solnický

9.KOLO VE ZNAMENÍ VÍTĚZSTVÍ

HBC JOKERIT CHRUDIM - HBC CHLUMEC NAD CIDLINOU 6.2  (0:0,1:1,5:1)

Fakta: střely: 40:30,vyloučení: 9:9, přesilovky: 8:7,využití:3:1

Branky:
27.Filip (PP),33. Čermák (Krupka),35. Čermák (Filip),38.Krupka (Řehák,Bureš) (PP),39. Filip (Čermák,Hořeňovský),40. Čejgl (PP) - 21.Staněk (PP),40.Horák

Sestava:
Kaván - Bobek,Bureš (SD),Drápalík,Krupka,Švarc,Vlk - Čejgl,Čermák,Drápalík Martin,Dyntar,Filip,Gabriel,Hořeňovský,Pirkl,Řehák,Solnický
.

JOKERIT  PO 8. KOLE  DRŽÍ  STŘED  TABULKY

SK OEZ LETOHRAD B – HBC JOKERIT CHRUDIM 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)

Do utkání jsme nastoupili aktivně, bohužel se nám z herní převahy v první třetině podařilo vytěžit pouze jednu branku, ostatní šance jsme nedokázali proměnit. V dalších dvou třetinách už byla hra více vyrovnaná, uklidnění přinesla až naše branka na 4:1. I když naše hra pořád není ideální (zejména hra v přesilovkách), dokázali jsme vyhrát a zaslouženě si odvezli z Letohradu 3 body.

Fakta: střely: 36:45, vyloučení: 6:2, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0.

Branky Chrudimi: 9. Hořeňovský (Bureš, Dyntar), 20. Řehák (Dyntar), 30. Bureš (Dyntar), 34. Solnický (Čermák), 43. Trojek

Sestava: Kaván – Krupka, Bobek, Drápalík Michal, Ždímal, Bureš, Trojek – Filip, Čermák, Nevečeřal – Pirkl, Řehák, Dyntar – Hořeňovský, Solnický, Drápalík Martin

JEŽCI HEŘMANŮV MĚSTEC B– HC JOKERIT CHRUDIM B 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)

Ačkoliv jsme nastoupili v plné sestavě, odehráli jsme náš nejhorší zápas v letošní sezóně. Vůbec jsme neplnili to, co jsme si před zápasem řekli. Hru jsme přizpůsobili soupeři, nebyli jsme aktivní, chyběl nám důraz a dělali jsme hrubé chyby. Do příštího zápasu máme co zlepšovat..

Fakta: střely: 33:32, vyloučení: 7:5, využití přesilovek: 0:2, oslabení: 0:0.

Branky: 2. Bohm, 16. Mucha (Bláha), 23. Bohm (Štefek), 27. Žemlička (Mucha), 38. Bláha (Brabec) –  6. Řehák (Hejtmánek), 8. Čermák (Řehák, Drozd), 30. Řehák (Sisr)

Sestava: Papoušek – Drozd, Sisr, Vlk, Drápalík Michal, Bobek, Pirkl – Filip, Čermák, Rybář – Řehák, Marvan, Dyntar - Solnický, Hejtmánek, Hořeňovský

JOKERIT O VÍKENDU STOPROCENTNÍ

HBC JOKERIT CHRUDIM – HC JESTŘÁBI PŘELOUČ B 5:1 (2:1, 1:0, 0:2)

Svůj druhý zápas v sezoně na domácím hřišti začali chrudimští dobře. Po opatrném začátku se prosadil přesnou střelou Filip z prostoru mezi kruhy. Vzápětí přidal další branku Drápalík, který zakončil kombinaci s Marvanem. Jokerit měl první třetinu převahu, další branky již však ani po velkých šancích nepřidal. Ve druhé třetině se Přelouč více tlačila do útoku, branky však stříleli pouze hráči Chrudimi. Nejprve se ze samostatného úniku pěknou kličkou prosadil Čermák po nahrávce Krupky. Další branku přidal opět Čermák po kombinaci celého útoku. Už na 5:0 pro domácí zvyšoval zkušeně Marvan. Šance Jestřábů pak zlikvidoval vynikající Kaván. V závěru utkání vstřelil branku Raška a upravil tak na konečných 5:1.

Vyrovnané a čistě hrané utkání (pouze 2 vyloučení) rozhodl Jokerit lepší koncovkou. Dobrý výkon podal celý tým a Chrudim si tak připsala důležité vítězství na domácí půdě.

Fakta: střely: 29:36, vyloučení: 2:0, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0.

Branky: 7. Filip (Čermák, Drozd), 8. Drápalík Martin (Marvan), 19. Čermák (Krupka), 30. Čermák (Rybář, Filip), 32. Marvan (Solnický, Bobek)   41. Raška (Hejhal)

Sestava: Kaván – Krupka, Drozd, Bobek, Švarc, Vlk, Drápalík Michal – Filip, Čermák, Rybář – Solnický, Marvan, Drápalík Martin – Hejtmánek, Pirkl, Dyntar

1. HBC SVITAVY - HBC JOKERIT CHRUDIM  2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

V utkání měli domácí celý zápas převahu, chrudimští se prezentovali spíše ojedinělými útoky. Vítězný gól zápasu vstřelil po pěkné akci Rybáře Čermák, velkou oporou Jokeritu byl brankář Kaván. Chrudim tak ve Svitavách „vydřela“ další víkendové vítězství.

Branky: 8. Sláma (Novotný), 37. Nováček -  14. Dyntar (Hořeňovský), 16. Filip (Čermák), 40. Čermák (Rybář)

Sestava: Kaván – Krupka, Sisr, Bobek,Švarc– Filip, Čermák, Rybář – Solnický, Řehák, Dyntar, Hořeňovský

Ani navrát Marvana nepomohl v sobotním duelu s Alfou

HBC JOKERIT CHRUDIM - HBC AUTOSKLO-H.A.K. PARDUBICE B  1:7 (0:4,0:1,1:2)

V rámci třetího kola II. NHbl sehráli Chrudimští žolíci první zápas před vlastním publikem ve své nově zrekonstruované aréně. Čekal je však nelehký soupeř, kterým nebyl nikdo jiný než HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, jeden z horkých favoritů na zisk ligového titulu.
Tým HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice měl sice po prvních 2 kolech pouhé 2 body, o to víc si však chtěl spravit chuť a znechutit Žolíkům domácí premiéru, což se jim nakonec povedlo. Ale od začátku. Domácí nastoupili k utkání oslabeni bez několika hráčů základní sestavy, jež si užívali svatební radovánky, a jejich absence se na výkonu týmu velmi podepsala. Žolíci vyrukovali na soupeře s defenzivní taktikou, jejíž ovládnutí bylo pro hráče v bílém úkolem za hranicí jejich možností. Po gólech Slaniny, Hellera a Bittnera svítilo na tabuli skóre 0:4 a přihlížejícím (převážně hráči chrudimského „B“ týmu) muselo být z předváděné hry jasné, že body v Chrudimi nezůstanou. S tímto náskokem se hosté zřejmě spokojili a celkové došlo k útlumu tempa zápasu, které v tomto útlumu setrvalo do jeho samotného konce. Hosté v dalším průběhu utkání přidali zásluhou Vršinského, Bittnera a Golombiowského další 3 branky a bohužel až těsně před koncem 3. třetiny se dokázali prosadit i domácí hráči, ojedinělým střelcem se stal Drápalík po nahrávce Solnického.
Oslabený Jokerit tak nedokázal navázat na předešlé výkony a po chabém výkonu kořeněném špetkou smůly dostal výprask 1:7.

Fakta: střely: 35:23, vyloučení: 6:9, využití přesilovek: 0:2, oslabení: 0:1.
Branky: 3. Slanina, 4. Heller, 8. Bittner P., 13. Bittner P., 21. Vršinský, 34. Bittner P., 39. Golombiowski – 45. Drápalík Martin (Solnický Ladislav)
Sestava: Papoušek – Krupka, Drozd, Drápalík Michal, Sisr, Bobek, Švarc – Marvan, Čermák, Rybář – Pirkl, Solnický, Drápalík Martin – Gabriel,Novelinka, Čejgl

NA RANGERS HRONOV – HBC JOKERIT CHRUDIM 4:3 SS (2:1, 1:0, 0:2)

Jokerit nastoupil k utkání ve Wikov aréně pouze s deseti hráči do pole a defenzivní taktikou. První gól zápasu vstřelil po chybě ve středním pásmu z přečíslení dva na jednoho Hudeček. Vzápětí však bylo srovnáno, když v útočném pásmu vyhrál Řehák buly na Sisra, který trefil pravou šibenici domácí branky. Do vedení se však opět dostali domácí, ze skrumáže před brankou vytěžil gól Tovtík.
Ve druhé třetině se začala projevovat převaha domácích, už na 3:1 zvyšoval Malík, zbylé šance vychytal vynikající Kaván.
Ve třetí třetině vrhli chrudimští zbytky sil do útoku. Výsledkem byl gól Řeháka, který využil přihrávku Dyntara a trefil přesně nad vyrážečku domácího brankáře. Po dalších nevyužitých šancích si hosté vybrali půl minuty před koncem zápasu oddechový čas. V následné hře zachytil vyhození domácích Krupka, posunul na Dyntara, který od modré trefil levou šibenici vteřinu před koncem třetiny. Poté následovaly samostatné nájezdy. Po gólu Hajníka neproměnili nájezdy Hořeňovský a Čermák, a když v posledním nájezdu trefil Řehák pouze břevno, bylo o výsledku rozhodnuto.
Vzhledem k průběhu utkání a oslabené sestavě je bod z Hronova pro Chrudim velice cenný.

Fakta: střely: 34:21, vyloučení: 5:3, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0.
Branky: 3. Hudeček, 5. Tovtík, 28. Malík, Hajník – 3. Sisr (Řehák), 39. Řehák (Dyntar), 45. Dyntar (Krupka)
Sestava: Papoušek – Krupka, Sisr, Bobek, Vlk – Filip, Čermák, Rybář – Hořeňovský, Řehák, Dyntar

JOKERIT DEKLASOVAL HOLCIM

SK HOLCIM PRACHOVICE – HBC JOKERIT CHRUDIM 2:11 (1:4, 1:4, 0:3)

Jokerit se už od úvodních minut zápasu usadil v útočné třetině soupeře. První branku zápasu vstřelil Čermák, který se po přiťuknutí Rybáře prosadil kličkou do bekhendu. Další gól přidali Solnický, několikanásobnou dorážkou Dyntar a důrazem před brankou se prosadil Pirkl. Vzápětí kontroval domácí Zídek a upravil tak skóre první třetiny na 1:4 z pohledu domácích.
V úvodu druhé třetiny zužitkoval přesilovou hru Řehák, který využil Filipovu přihrávku přes celé hřiště a zakončil k pravé tyči. Další gól přidal Krupka, který skóroval po objetí branky. Poté Čermák vyhrál buly a domácího brankaře překvapil ranou od mantinelu Filip. Na 8:1 zvýšil Dyntar střelou z první po Řehákově křižné přihrávce.
Ve třetí třetině Jokerit pokračoval ve zvyšování náskoku, kdy vstřelil branku Martin Drápalík po náhravce Švarce, následně zakončil po souhře celé pětky bekhendem z otočky Pirkl. Poslední branku zápasu vstřelil Hořeňovský po kombinaci s Drápalíkem a Solnickým.
Jokerit si tak v poklidném tempu s chutí zastřílel a zaslouženě připsal první (povinné) vítězství v sezóně.

Fakta: střely: 20:33, vyloučení: 8:6, využití přesilovek: 0:2, oslabení: 0:0.
Branky: 15. Zídek, 29. Javorek – 4. Čermák (Rybář), 6. Solnický (Hořeňovský), 9. Dyntar (Řehák), 15. Pirkl, 19. Řehák (Filip, Kaván), 21. Krupka, 28. Filip (Čermák), 29. Dyntar (Řehák), 35. Drápalík Martin (Švarc), 38. Pirkl (Řehák, Dyntar), 39. Hořeňovský (Drápalík Martin, Solnický)
Sestava: Kaván – Krupka, Sisr, Drápalík Michal, Holub, Bobek, Švarc – Filip, Čermák, Rybář - Dyntar, Řehák, Pirkl - Drápalík Martin, Hořeňovský, Solnický

JOKERIT S FAVORITEM ODEHRÁL VYROVNANÝ ZÁPAS

Lokomotiva Česká Třebová - Jokerit Chrudim 4:3 (1:2,2:0,1:1)

Už ze začátku bylo patrné, že to bude zápas plný osobních soubojů. Rozhodčí nedovolené zákroky přísně trestali, o čemž svědčí i poměr vyloučených 10:11.
Vstup do utkání se Jokeritu vydařil. Po zmatcích ve středním pásmu se balonku zmocnil Krupka, který vyslal do samostatného úniku Čermáka, který střelou do levého dolního rohu překonal domácího brankáře. Hosté ze začátku nevyužili několik přesilovek a tak se prosadili domácí, kdy vstřelil branku Dobrovský. Chrudim se však brzo dostala znovu do vedení. Hořeňovský vyhrál vhazování v útočném pásmu na Ždímala, který vymetl pavučiny v pravém horním rohu domácí branky. Druhá třetina byla v režii domácích, kteří hlavně v přesilovkách zamkli hráče Chrudimi v jejich pásmu, a Kaván byl v neustálém ohrožení. Důsledkem byly 2 branky v síti hostů a zvýšení stavu na 3:2. Jokerit se prezentoval spíše střelami z dálky, se kterými si však domácí brankář poradil.
Další vývoj zápasu poznamenalo vyloučení chrudimského Drozda, který posbíral všechny možné existující tresty, a Chrudim čekalo nepříjemných 7 minut v oslabení. Kolotoč a motající se hlavy chrudimských hráčů zastavil ve 34. minutě Lustyk a zvýšil už tak na 4:2 pro domácí. Hosté se pak snažili o vyrovnání a v závěru třetiny odvolali brankáře. Po střele od modré čáry domácí brankář ztratil přehled a ze skrumáže se prosadil opět Čermák a snížil tak 3:4 z pohledu hostů. Na vyrovnání už Jokeritu nezbýval čas, atak si připsal ve svém prvním zápase porážku.
Zápas však ukázal, že pokud se hráči vyvarují zbytečných chyb a vyloučení, mohou být ostatním týmům vyrovnaným soupeřem.

Fakta: střely: 28:24, vyloučení: 10:11, využití přesilovek: 2:2, oslabení: 0:0.
Branky:12. Dobrovský, 21. Švec M., 28. Švec Š., 34. Lustyk – 1. Čermák (Krupka), 14. Ždímal (Hořeňovský), 45. Čermák
Sestava: Kaván – Krupka, Drozd, Drápalík Michal, Bureš, Bobek, Ždímal – Hejtmánek, Čermák, Rybář - Dyntar, Řehák, Pirkl - Drápalík Martin, Hořeňovský, Švarc

JOKERIT V POHÁRU OBSTÁL

Jokerit prověřily dva týmy z 2NbHL,Autosklo HAK Pardubic „B“ v minulé sezóně nastupoval pod názvem Alfa Pardubic „B“ minulá sezóna 5. místo a důrazně hrajicí Chlumec nad Cidlinou loňské umístěni v soutěži konečné 7.místo.
Sestava: Kaván - Krupka, Sisr, Bureš, Drápalík, Bobek - Dyntar, Řehák, Filip - Pirkl, Hořeňovský, Rybář - Gabriel, Holub, Trojek

Autosklo B - Chrudim 7:5 ( 1:2, 2:2.,4:1)

Branky:  10. Bittner P., 22. Bittner P., 24. Pluhař, 34. Pluhař, 35. Bittner P., 37. Mokříž, 43. Vršínský - 7. Krupka (Dyntar), 11. Holub (Trojek), 23. Holub, 29. Řehák (Filip), 31. Filip (Dyntar

Vyloučení 2:2, přesilovky 1:1, bez využití
Střely  44:12
První utkání se stalo doslova přestřelkou,když do vedení šli hráči Jokeritu,pardubičtí pokaždé skóre pokaždé dorovnávali až za stavu 3:5 pro Jokerit,se již zdálo,že otěže zápasu již převezme.Zkušení hráči nejen však srovnali,ale dokonce zápas otočili na konečných   7:5,Když o svém vítězství rozhodli autoskláři v poslední třetině,která skončila 4:1.

Chrudim - Chlumec nad Cidlinou 4:3 SS ( 1:0, 0:1, 2:2)

Branky: 6. Bureš (Rybář), 33. Filip, 45. Filip, 45. Pirkl - 26. Kralovič, 32. Erben, 33. Šanda

Vyloučení 5:9, přesilovky 8:4,bez využití
Střely  44:51

Ve druhém zápase nastoupil Jokerit proti Chlumci nad Cidlinou,soupeř vyznával důrazný a rychlý hokejbal plný soubojů.Jokerit se ujal vedení v úvodní třetině,skóre srovnal Chlumec ve druhé třetině.Třetí třetina byla opět přestřelkou,když v poslední minutě srovnal Filip na 3:3 a na nájezdy byl šťastnější Jokerit .

Autosklo B - Chlumec nad Cidlinou 5:2 ( 2:1, 2:0, 1:1)

Vyloučení  11:8, přesilovky 4:7, využití 2:1
Střely 38:30
Posledním zápase mezi Autosklem a Chlumcem se tak rozhodovalo o prvním místě a postupu.Autosklo rozhodlo o svém postupu v druhé třetině,kdy odskočilo na rozdíl dvou branek.

Jokerit tak obstál při prvním srovnání s týmy 2NhBL,jen těsná prohra s Autosklem a výhra nad Chlumcem nad Cidlinou,ukázala,že Jokerit do této soutěže patří.

Konečna tabulka:
1. Autosklo Pardubice "B"
2. Jokerit Chrudim
3. Chlumec nad Cidlinou

JOKERIT CHRUDIM "A" nováčkem ve druhé Národní hokejbalové lize - východ pro sezónu 2010 - 2011

V této chvíli připravujeme více informací

2.Národní hokejbalová liga 2010-2011

Oproti sezóně předchozí nedochází ke změnám, soutěže se hrají regionálně a jsou řízeny LK jednotlivých regionů. Účastník 2.NHbL je opět svou přihláškou také vázán na účast v Českém poháru, kde je tým nasazen do 1.kola této soutěže.