hokejbal
  Mistři!!!

Jokerit otočil serii a je mistrem!!!

Finálová serie se vrátila zpět na hřiště Medvědů,v prvních dvou zápasech vyšli jako vítězové Medvědi a tak se za stavu 2:0 se serie přesunula do nedalekých Polabin,kde v prvním zápase otočil Jokerit nepříznivý výsledek,když za Medvědy se trefil Kabeláč,zápas otáčeli brankami Dyntar,Hejtmánek a Filip,ve druhém zápase rychlý bástup Jokeritu,kdy po padesáti vteřinách vedl Jokerit již 2:0 a náskok udržel.Tak k rozhodujícímu pátému zápasu skřížili své hole ve Svítkově naposledy týmy Jokeritu a Medvědů ve finále 2010.

1.třetina

V úvodu,zápasu byla znát na obou týmech důležitost rozhodujícího zápasu,více ze hry měli Medvědi,avšak vyloženou střeleckou přiležitost se nevypracovali,Jokerit se usadil na své polovině hřiště a odrážel optickou převahu Medvědů a čekal na možný protiútok,dočkal se a Vala první vážnější střelou pŕiblížil Jokerit o krok blíže před Medvědy k titulu.V čase 6:17 se tedy Jokerit ujal vedení -0:1,hra se poté opět přesunula na polovinu Jokeritu.Avšak obětavou hrou Jokerit udrěl vedení do konce třetiny.

2.třetina

Druhá třetiny byla vyrovnanější,hra se přesunula do středního pásma v 17. minutě střílel ze slibné pozice Pelcman,Kaván však střelu vykopl pravým betonem.O minutu  později  se řítil na Kavána  z pravé strany Veselík,Bobek však včas zasáhl,poté se hra pŕesunula před branku Mědvědů a po neviné akci vybojoval Jokerit buly ve svém útočném pásmu,toto buly vyhrál Čermák přistrčil na Filipa,ten polopříklepem z pozice mezikruhů přidal druhý gól Jokeritu z první vážnější stŕely ve druhé třetině -0:2.Medvědi se snažili ihned odpovědět a hned po buly jim byla nabídnuta přesilová hra po vyloućení Valy,ale první půl minuty přesilovky strávili Medvědi ve svém obranném pásmu,když míček podržel Bureš.Až v závěru přesilové hry ohrozil branku Jokeritu Hanuš,když v rohu vybojoval míček agilní Veselík a nahrával Ziegler,Kaván však střelu pokryl.Po pŕesilové hře vybojoval Bureš v útočném pásmu míček a v situací 2 na 1 se rozhodl pro střelu místo pro přihrávku na Valu,střela tak těsně minula branku domácích.Po nahrávce Hořeňovského se v brankovišti nachvilku ocitl sám Rybář,ale skákající míček nedokázal usměrnit nad ležícího Jeřába.Po vyhrané buly Medvědů  schoval svou střelu domácí Vodvárka,ale Kaván miček vyrazil do rohu,v tom samém střídání unikl obráncům Hejtmánek a sám proti brankáři nedal, Jeřáb jeho úmysl vystihl a držel tak šance Medvědů na zvrat,hra se nepřerušila Hejtmánek se řitil opět před branku domácích,to už si však vynutil faul a vybojoval  tak Jokeritu přesilovou hru.V ní stříleli postupně Bureš od modré čáry,Hořeňovký dorážkou a znovu Bureš z pravé strany na vyrážečku,Jeřáb byl však neprůstřelný.V nadějné pozici po přihrávce napříč pásmem se objevil  Dyntar po nahrávce Hejtmánka,míček mu však nečekaně odskočil.Na druhé straně střílel Veselík po přihrávce Borovce a Brabec jen těsně přestřelil. V poslední minutě druhé třetině se Medvědi dočkali branky po nahrávce Kabeláče,ze své obranného pásma nahrál na rozběhnutého Veselíka ten vystřelil a odražený míček dorazil Šťastný.Branka vśak nebyla uznána,protoźe asistent branky nebyl uveden v zápise o utkání,tudíž musel následně i zápas opustit a sledovat tak zápas za mantinelem. Druhá třetina tak skončila se štěštím 0:2.

3.třetina

Ve třetí třetině byla snaha Medvědů o snížení skóre zřejmá,tlak narůstal,křeč postupem času otupila přesnost střelců v bílém.Opět unikl Hejtmánek,ale Jeřáb opět zasáhl na výbornou,poté Hořeňovský z podobné situace v níź padla druhá branka Jokeritu,trefil tyč a domácí brankář se pouze za střelou ohlédl,za zmínku určitě stojí  i šance Zieglera,který měl před sebou již prázdnou branku,ale nedokázal míček přesně umístit.Medvědi se nakonec přece jen sníženky skóre dočkali,když po nahrávce Pelcmana a bombě Horáka pod horní tyčku  tak snížili náskok Jokeritu čtyŕi minuty před koncem na -1:2 a zadělal tak na drama.Jokerit se však podle očekávání nehodlal zavřít do svého pásma před brankáře Kavána aviditelnou snahou se snažil Jokerit odehrát co nejvíce času u Medvědů,bohužel však při této snaze nešťastně fauloval Vala a možnost na srovnání  skóre se tak zvýšila,Medvědi  však v nabídnuté přesilové hře branku Jokeritu vážněji neohrozili,ba naopak,vracející se Vala z trestné lavice nebezpečně střílel,ale Jeřáb byl pozorný.Půl minuty pŕed koncem základní  hrací doby již v power play,se ocitli před kavánem Borovec s Hanušem ale Kaván míček ukryl do vystroje.Následnou buly vyhrál Solnický na Hořeňovského a ten posunul míček do bezpečí,tím mohli propuknout následné oslavy na hřišti J

Jokerit tak po dlouhých letech dosáhl vítězství,když v předchozích letech vždy narazil v play off na pozdější vítěze celé soutěže  Deltu Pardubice,Sokol Náchod v minulém ročníku,kdy se Jokeritu příliš nedařilo je vítězství určitě odměnou za letošní předváděnou hru,v základní části se Jokerit umístil na druhém místě,v play off až do finále procházel bez porážky až ve finále byl nalezli porážku z hole Medvědů a hned 2x což znamenalo nepříznivý stav finále 2:0,ale žolíci serii senzačně otočili a mohou se tak po letech radovat z titulu,osobní ocenění dostal Jan Čermák cenu za nejlepšího střelce základní části.

HBC MEDVĚDI – JOKERIT CHRUDIM 1:2 (0:1,0:1,1:0)

Branky: 41.Šťastný (Pelcman) – 7.Vala (Čermák,Bobek),20.Filip (Čermák)

Sestava: Kavan – Krupka, Drapalik, - Bures, Zdimal, - Bobek, Vlk, -- Řehák, Hejtmánek, Dyntar – Čermák, Filip, Vala – Rybář, Hořeňovský, Solnický – (Vagner, Zdražil, Papoušek).

Vyloučení: 1:3, Přesilovky: 3:1,bez využití

Střely: 21:15 (5:2,6:7,10:6)

Rozhodčí: Ticháček,Mach

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?