hokejbal
  muži A a B 95-96

15.5. – 21.5. 1995

HOKEJBAL

Hokejbalové mužstvo Jokerit Chrudim zdolalo v přátelském utkání hokejisty HC Chrudim 11:5 (5:2,2:2,4:1).Novotný a Mašík 3,Boček 2,Tvaroh,Marvan a Němeček.

12.6. – 18.6. 1995

HOKEJBAL

V odvetném přátelském utkání překvapivě prohrál HBC Jokerit Chrudim s hokejisty HC Chrudim 7:8 (4:3,0:2,3:3).Nejlepším střelcem Jokeritu byl Mašík se 4 góly.Po jednom přidali Novotný,Marvan a Tvaroh.

21.8. – 27.8. 1995

HOKEJBAL

Jokerit Chrudim v prvních přípravných zápasech na novém hřišti remizoval s Klokany Pardubice 5:5 (1:1,0:3,4:1) Boček,Blažek,Novotný,Mašík,Breiter a porazil Nemošice 6:2 (2:2,1:0,3:0) Mašík 4,Blažek,Fidra.

28.8. – 3.9. 1995

HOKEJBAL

V dalších přípravných zápasech Jokerit Chrudim podlehl Prokopu Pardubice (2.liga) 5:7 (3:2,0:1,2:4) Heller,Mašík,Balihar,rouda,Novotný a pak zdolal Modelárnu Nemošice (oblastní přebor) 10:3 (3:1,4:2,3:0) Heller a Hrouda 3,Mašík 2,Novotný,Breieter.

4.9. – 10.9. 1995

HOKEJBAL

Jokerit Chrudim sehrál tři přátelská utkání s celkem Nemošic.Nejprve vyhrál 4:2 (3:0,0:1,1:1),když góly stříleli Mašík Heller,Marvan a Němeček.Pak zvítězil 5:3 (4:1,1:1,0:1) pěti brankami Mašíka!Nakonec soupeře rozdrtil 12:1 (6:0,6:0,0:1) Mašík a Tvaroh 3,Heller a Novotný 2,Hrouda,Balihar.

25.9. – 1.10. 1995

HOKEJBAL

Jokerit Chrudim – Prokop Pardubice (2.liga) 2:7 (1:3,0:2,1:2) Heller,Mašík

HOKEJBAL

První ročník turnaje O putovní pohár města uspořádal Jokerit Chrudim.Vedle účastníků extraligy,II. ligy a nižších soutěží si zahráli i hokejisté HC Chrudim.Ve skupině Jokerit porazil Modelárnu Nemošice 8:7 Heller 4,Mašík 2,Novotný,Tvaroh a pak podlehl Malšovicím 0:3.Ve finále se zrodilo překvapení,když účastník Českomoravské extraligy Stars Svítkov prohrál s druholigovým Dynamem Malšovice 1:3.V boji o bronz se domácí Jokerit utkal s nováčkem II. ligy Lokomotivou Třebová.Po remíze 2:2 (oba góly Hrouda) rozhodl ve druhé sérii trestných střílení Mašík o pěkné 3. příčce domácích,kteří turnaj absolvovali v sestavě: Menc,Němeček – Novotný,Tvaroh,Fidra,Stolařík,Mašík,Heller,Hrouda,Breiter,Polanský.Na 5 místě skončila Modelárna  Nemošice a poslední hokejisté HC.Nejlepším ,brankářem byl vyhlášen Martin Budinský ze Svítkova,obráncem Rada z Malšovic,útočníkem náš Jiří Mašík a střelcem Dan Nutil z Malšovic.

9.10. – 15.10. 1995

HOKEJBAL

V neděli odstartovaly oblastní soutěže.Nováček oblastního přeboru Jokerit A porazil rivala Jestřáby Přelouč 3:1 (0:1,2:0,1:0) brankami Marvana 2 a Mašíka z trestného střílení.Nově založený oddíl Jokerit B v meziokresní soutěži remizoval 2:2 (0:0,1:1,1:1) s Polabinami Pardubice brankami Hejla a Dvořáka.V dalším utkání Jokerit B prohrál s Bandy Chvaletice 0:3 (0:1,0:2,0:0).

16.10. – 22.10. 1995

HOKEJBAL

Jokerit A remizoval s Modelárnou Nemošice 2:2 (1:1,0:1,1:0),když oba góly dal Marvan.Poté porazil Klokany Pardubice 7:3 (3:1,2:0,2:2) brankami Tvaroha 3,Marvana 2,Bočka a Breitera.Jokerit B zvítězil nad Rozvojem Pardubice 3:1 (1:0,0:1,2:0) góly Hroudy,Polanského a R.Mašíka.

23.10. – 29.10. 1995

HOKEJBAL

Velmi oslabené oddíly Jokeritu Chrudim získaly maximální bodový zisk.Jokerit A porazil Piráty Hradec A 5:1 (2:0,2:0,1:1) brankami Marvana,Hroudy,Polanského,Breitera a Dvořáka, a poté Staré Město 3:2 (0:1,2:0,1:1) dvěma góly Marvana a jedním Breitera.Jokerit B zdolal Piráty HK C 5:2 (1:0,3:0,1:2) Pecina 2,Tvaroh,Čechlovský,Hrouda a Olympii HK 8:2 (2:1,3:0,3:1) Dvořák,Čechlovský a Hochman 2,Pecina a Roman Němeček.

30.10. – 5.11. 1995

HOKEJBAL

Jokerit A měl volno béčko zajíždělo do Náchoda.Nejprve remizovalo s Náchodem B 3:3 (1:1,1:1,1:1) Brokl,Polanský,Boček a poté porazilo Náchod A po zlepšeném výkonu 3:1 (1:0,0:0,2:1) brankami Hroudy a R.Novotného a Breitera.

6.11. – 12.11. 1995

HOKEJBAL

V oblastním přeboru si Jokerit Chrudim A s chutí zastřílel v Letohradě.Nejprve porazil Sl.Předměstí Hradec Králové 12:1 (3:0,3:1,6:0) branky Mašík 3,Marvan,Breiter a Tvaroh po 2,Boček,Fidra,Šafránek po 1.Poté porazil domácí Letohrad 10:2 (2:1,3:1,5:0) branky Šafránek 3,Hejl a Marvan po 2,Mašík a Hrouda po 1 a vede oblastní pŕebor.

JOKERIT CHRUDIM B zvítězil nad Piráty HK B 5:0 kontumačně,hosté nepřijeli a je třetí v meziokresní soutěži.

13.11. – 19.11. 1995

HOKEJBAL

O víkendu se našim zástupcům nedařilo.Jokerit Chrudim A podlehl v Náchodě Starému Městu 1:4 (1:1,0:2,0:1) čestný úspěch vstřelil Hrouda.V neděli poté remizoval s rivalem z Přelouče 2:2 (1:0,0:0,1:2),když branky Boček a Breiter .I přes porážku zůstávají v čele Oblastního přeboru.Chrudimská rezerva podlehla v souboji o druhé místo Chvaleticím 3:6 (1:2,1:3,1:1).Střelci branek R. Novotný,Roman Němeček a Dvořák.Ve druhém zápase pak Jokerit Chrudim B porazil Piráty Hradec Králové B 5:1 (1:0,2:1,2:0).Tři branky vstřelil Pecina po jedné R.Novotný,R.Mašík a je stále na 3. příčce v Meziokresní soutěži.

16.1. 1996

SKONČIL HOKEJBALOVÝ PODZIM

Těsně před vánočními svátky skončila poslední zápasy podzimní část hokejbalových soutěží ve východočeském regionu.Náš okres reprezentuje v tomto prudce se rozvíjejícím sportovním odvětví pouze jediný oddíl – Jokerit Chrudim – který přihlásil v letošním ročníku dva týmy.

Áčko si vede velice úspěšně a je v čele oblastního přeboru.Hráči se vůbec netají tím,že jsou odhodláni udělat vše pro postup do 2. ligy.Bude to však velice těžké,protože druhá Přelouč ztrácí pouze jeden bod a vítěz přeboru musí ještě podstoupit kvalifikaci s vítězem přeboru Prahy.Největšími tahouny týmu jsou Jiří Marvan a Jiří Mašík,kteří také s velkým náskokem vedou kanadské bodování celé soutěže.

Letos nově založené béćko si také nepočíná vůbec špatně „okupuje“ třetí místo v meziokresní soutěži s tříbodovou ztrátou na vedoucí dvojici.Oba týmy jsou zároveň na druhých místech v soutěžích slušnosti.

JOKERIT 7 MINUT OD VÍTĚZSTVÍ

O minulém víkendu se v Praze na Palmovce uskutečnil silně obsazený turnaj Svazu hokejbalových družstev,kterého se zúčastnil i chrudimský Jokerit.Deset týmů bylo rozlosováno do dvou skupin a vzhledem k velkému počtu zápasů byla hrací doba upravena na 2x20 minut hrubého času.

Chrudimský „outsider“ turnaje nastoupil k úvodnímu zápasu ve zbrusu nových zelenofialových dresech s kašpárkem na prsou a doslova smetl Sokol Čimice (2.pražský přebor) 14:0 (6:0) brankami Mašíka 4,Breitera a Novotného 3,Marvana 2,Hovorky a Hellera.V dalším utkání zdolal druholigový Sokol Krč 5:3 (3:0).když dva góly dal Marvan,po jednom přidali Brohl,Breiter a Heller.Ve třetím měření sil si Jokerit poradil s SC Kolín (2.pražský přebor) 5:1 (3:0) brankami Hellera a Mašíka po 2 a Novotného.Měl tak již zajištěn postup do finálové skupiny,kam postupovaly první dva týmy ze základních skupin.Závěrečný zápas s dalším postupujícím ze skupiny – Sport PARK Praha (1.liga) se již započítával do finálové čtyřky a Jokerit v něm po výborném výkonu zvítězil 3:0 (2:0) zásluhou přesné mušky Mašíka,Hellera a Breitera.

Ve finálové skupině porazili Chrudimští po nervydrásajicím boji Čechii Pragomont Karlín (1.pražská liga) 4:2 (0:0).V tomto případě se o branky rozdělili Novotný 2,Marvan a Mašík.V posledním  střetnutí narazil na „starého známého“  - prvoligový Stars Svítkov a podlehl 0:4 (0:1),i když průběh takovému rozdílu nenasvědčoval.Vzhledem k vývoji ve finálové skupině stačila Jokeritu k celkovému prvenství v turnaji i porážka o dva góly,takže ještě 7. minut před koncem zápasu byl na pomyslné 1.příčce.V závěru se však projevila na hráčích únava z náročného programu turnaje i mnohem větší zkušenosti Svítkova.Konečný výsledek odsunul naše hokejbalisty „až“ na 3.místo.Při rovnosti bodů o pouhých 5 setin při dělení skóre.

I tak je toto umístění velkým úspěchem mladého oddílu,který předvedenou hrou i svým vystupováním získal v Praze velké sympatie.

O úspěch se zasloužili titi hráči: brankář: Menc,obránci:Novotný,Tvaroh,Brokl,Hovorka,Polanský a útočníci Marvan,Mašík,Heller,Briter a Boček.

20.2. 1996

ČTYŘI PROHRY JOKERITU

O tomto víkendu odstartovala jarní hokejbalová sezóna.Jokerit Chrudim B rozdal body soupeřům:DDM Pardubice podlehl 1:3 (0:0,1:2,0:1),čestný gól střílel Polanský, a Rozvoji Pardubice 5:6 (1:3,1:2,3:1) branky Polanský a Breiter 2,Dufek.Jokerit A startuje mistrovské zápasy až za týden.V přípravě prohrál s prvoligovou Poličkou 1:10 a 3:8.

27.2. 1996

ZNECHUTILI TO DVĚMA LEADERUM

Béčko Jokeritu Chrudim porazilo v hokejbalovém oblastním přeboru 2.třídy oba vedoucí celky soutěže a nebýt zakolísání před týdnem,bylo by již v čele tabulky.Nejprve porazilo druhý tým Bendy Chvaletice 4:1 (0:0,1:1,3:0).Hattrickem se blýskl Polanský,čtvrtý gól přidal Fidra.Nad vedoucím týmem Polabiny Knigths vyhrál Jokerit B 1:0,když vítězný gól vstřelil Heller v 15.sekundě 3.třetiny.

7.3. 1996

JOKERIT PODSTOUPÍ SOUBOJ O 2. LIGU

O víkendu pokračovala hokejbalová meziokresní soutěž dalším dvoukolem,v němž náš zástupce Jokerit B hostil dva týmy ze dna tabulky.Nejprve porazil po nepřesvědčivém výkonu poslední Piráty Hradec Králové B 5:3 (1:0,2:2,2:1) brankami J.Mašíka 3,Hochmana a Peciny.V odpoledním a mnohem zajímavějším zápase zvítězil nad nebezpečnou Olympií Hradec Králové 6:2 (2:0,2:0,2:2).když o góly se rozdělili Dufek 2,Boček,J.Mašík,Tvaroh a Hochman.Chrudimská rezerva zaujímá stále třetí příčku tabulky.

V sobotu odstartuje prvními jarními zápasy také oblastní přebor.Jeho vedoucí Jokerit A hostí na svém hřišti třetí tým tabulky,Modelárnu Nemošice, a dále nevyzpytatelné Klokany Pardubice.Povinost velí v obou zápasech bodovat na sto procent.V neděli pak v souboji „B“ týmů hraje Chrudim s Náchodem.

13.3. 1996

JOKERIT PŘI JARNÍ PREMIÉŘE BODY NEMÍNIL ROZDÁVAT

První mužstvo udrželo vedení v tabulce,rezerva poskočila na druhou příčku.

Chrudimští rozstříleli rozdílem třídy třetí Nemošice,v dalším zápase zvítězili až po boji nad pardubickými Klokany a nadále vedou tabulku oblastního přeboru.Chrudimská rezerva zvítězila také bez problémů nad „béčkem“ Náchoda a poskočila v tabulce meziokresní soutěže na druhé místo.

JOKERIT CHRUDIM A – Modelárna Nemošice 10:3 (5:2,3:0,2:1) od stavu 2:2 šlo o jednoznačnou záležitost vítězů,v jejichž sestavě se střelecky zaskvěl autor pěti branek Heller,J.Mašík přidal tři,Fidra a Breiter po jedné.

JOKERIT CHRUDIM A – Klokani Pardubice 2:1 (0:1,1:0,1:0) hosté vydrželi s jednobrankovým vedením do poloviny utkání.Jokerit měl sice velkou převahu,ale výborně chytajícího gólmana soupeře nedokázal dlouho překonat.Až do závěru 2.třetiny po ideální nahrávce Polanského se to podařilo Hejlovi.Vítězství zajistil osm minut před koncem po vydařeném blafáku Breiter.

Sestava vítěžů: Menc – Fidra,Hejl,J.Mašík,Boček (Polanský),Tvaroh,Hovorka (Čep),Heller,Breiter.

JOKERIT CHRUDIM B – Náchod B 7:2 (1:0,2:1,4:1) jednoznačná záležitost s předposledním týmem tabulky,který kladl větší odpor pouze v první části hry.O branky se rozdělili R.Mašík 3,Fidra 2,J.Mašík a Tvaroh.Chrudimská rezerva se probojovala po zakolísání Polabin na druhou příčku tabulky.Na vedoucí Chvaletice ztrácí pouhé dva body.

Sestava: Poul-Poláček,Fidra,J.Mašík,R.Mašík,Brokl,Semrád,Polanský,

Hohman,Dvořák,Tvaroh,Pecina,Blažek.

Tuto neděli čekají Jokerit A zápasy pravdy.Od 9.hodin v boji o prvenství Chrudimští přivítají Jestřáby  z Přelouče a odpoledne pak Staré Město,které jako jediné dokázalo v letošním soutěžním ročníku připravit vedoucímu celku jedinou porážku.

20.3. 1996

JOKERIT PŘISTŘIHL JESTŘÁBUM KŘÍDLA

JOKERIT CHRUDIM A – Jestřábi Přelouč 10:4 (1:0,5:3,4:1)

Branky: Mašík a Marvan po 3,Heller 2,Čep,Novotný.

K souboji o prvenství v tabulce oblastního přeboru si hosté přivezli posilu.V brance nastoupil bývalý juniorský reprezentační gólman ve florbale.Ale ani ten nemohl zabránit již po 78 vteřinách prvnímu gólu,když po sólové Mašíkově „jízdě“ skóroval Marvan do prázdné branky.Pak se rozpoutal nervózní boj se šancemi na obou stranách.Úvod druhé třetiny přinesl doslova gólovou smršť,když za čtyři minuty vstřelili domácí stejný počet gólů,čímž přistřihli Jestřábům křídla a dovedli utkání do vítězného konce.Pochvalu  zaslouží celý tým,který předvedl nejlepší výkon letošní sezóny.

JOKERIT CHRUDIM A – Sokol Staré Město 4:1 (1:1,2:0,1:0)

Hosté šli hned v úvodní minutě do vedení.V 5.minutě vyrovnal střelou od modré Novotný.Od této chvíle si vytvořili domácí neplodnou územní převahu.V polovině zápasu vyšel tah hrajícímu trenérovi Jiřímu Mašíkovi,který vyměnil Bočka za Breitera.Posledně jmenovaný při svém prvním střídání zatížil konto soupeře dvěma góly a vlastně tím rozhodl o osudu utkání.Závěrečná část se odehrávala jen z povinnosti a gólový účet v ní uzavřel Marvan.Vítězové se představili v sestavě:Menc – Novotný,Hejl,Marvan,Mašík,Fidra,Čep,Heller,Breiter,Boček,Tvaroh.

26.3. 1996

ČERNÁ NEDĚLE JOKERITU

O tom,že není vždycky posvícení se přesvědčili hokejbalisté Jokeritu.Věřme,že smůla,která je tentokrát provázela,se jim do konce soutěžního ročníku vyhne a budou dále pokračovat ve vítězném tažení.

JOKERIT CHRUDIM A – Klokani Pardubice 3:8 (1:3,2:2,0:3)

Branky:Breiter,Čep,Mašík.Nadšeně bojující hosté sehráli velmi chytrou partii s přesnou střelbou na konci.Chrudimští po prohrané první třetině zvedli hlavu,vyrovnali 3:3,ale při tlaku opět dvakrát po soupeřově brejku inkasovali.V závěru přišla křeč a další tři branky.

JOKERIT CHRUDIM A – Piráti Hradec Králové 8:5 (4:1,1:3,3:1)

Branky:Heller 4,Mašík 2,Čep a Breiter.Jokerit vedl v polovině zápasu 5:1.Následovalo nepochopitelné polevení – 5:4.O vítězství rozhodly až dva slepené góly.Tři minuty před sirénou si vymkl kotník Jirka Mašík,který zápas nedohrál.

Náchod A – JOKERIT CHRUDIM B 4:0 (0:0,1:0,3:0)

Oslabená rezerva sehrála vyrovnanou partii,nedokázala však překonat vynikajícího gólmana.Druhý úspěch domácích v úvodu posledního dějství rozhodl,bitvu pak dovedli do úspěšného konce.

Náchod B – JOKERIT CHRUDIM B 3:0 (1:0,1:0,1:0)

Téměř celý zápas měli Chrudimští územní převahu,ale brankář „áčka“,který posílil B tým,měl svůj den i ve druhém zápase.Navíc ve prospěch Náchoda „zaúŕadovali“ i rozhodčí.Závěrem nepovedených zápasů v Náchodě Chrudimští zjistili,že jim v nestřeženém okamžiku někdo „navštívil“ šatnu a odcizil z několika peněženek finanční hotovost.

4.4. 1996

STŘELECKY ZÁŘIL JIRKA MAŠÍK

Oba týmy HBC zajížděly tentokrát k mistrovským zápasům na hřiště Letohradu,kde přidělili soupeřům předčasnou velikonoční nadílku.

Letohrad – JOKERIT A 3:18 (0:6,1:6,2:6)

Branky: Mašík 7,Heller 3,Fidra a Novotný po 2,Breiter,Čep,Hovorka a Boček po 1.

Hosté,kteří bojují o postup do II. ligy,si bez větších problémů poradili s předposledním týmem tabulky.Pouhé ukolébání v závěru dvou posledních třetin dovolilo Letohradu vstřelit tři branky.

Piráti Hradec Králové C – JOKERIT B 3:11 (1:3,0:4,2:4)

Branky: Mašík 6,Heller 3,Polanský a Hochman po 1.

Piráti Hradec Králové C – JOKERIT B 6:9 (2:3,0:2,4:4)

Branky: Fidra a Breiter po 3,Polanský 2,Brokl 1.

V ranním utkání byla rezerva posílena třemi hráči „áčka“ a bez problémů dovedla zápas k vysokému vítězství.V odvetném odpoledním zápase to byla již vyrovnanější partie,ve které soupeř dokázal tři minuty před koncem vyrovnat ze stavu 2:5 na 6:6.Závěr patřil zkušenějším hráčům Chrudimi,kteří stačili třemi brankami zajistit důležité dva body.V brance dobře zachytal nový gólman Petr Hospodka.

11.4. 1996

NEPŘÍJEMNÁ PORÁŽKA ČTYŘI KOLA PŘED KONCEM ZKOMPLIKOVALA JOKERITU POSTUPOVÉ NADĚJE

V hokejbalovém oblastním přeboru se hrálo důležité utkání dvou vedoucích celků tabulky.Domácí si porážkou zkomplikovali cestu za postupem.

JOKERIT CHRUDIM A – Jestřábi Přelouč 2:3 (0:2,1:0,1:1)

K tomuto důležitému utkání pro oba celky nastoupili domácí v sestavě: Menc – Čep,Hejl,Novotný,Fidra,Tvaroh – Mašík,Marvan,Breiter,Heller.

V nedělním svátečním poledni před 40 diváky rozpoutala se velká bitva dvou nejlepších týmů východočeské oblasti o postup do 2. ligy.Hosté vynikali v úvodu střetnutí větší bojovností a agresivitou,lépe se pohybovali,tvrdě a přesně stříleli a vcelku po zásluze vedli po první třetině dvougólovým rozdílem.Domácím se nedařilo,nepřál jim ani rozhodčí.Ve druhé třetině se karta začala obracet a zhruba v půlce zápasu Novotný dělovkou od modré snížil na 1:2.Drtivý tlak v závěru třetiny přinesl pouze Mašíkem nastřelenou tyčku,když přeloučský gólman byl již překonán.V úvodu třetího dějství se po Hejlově hrubce dostal soupeř znovu do dvoubrankového vedení a domácí aktivita tím opět opadla.Až čtyři minuty před závěrečným hvizdem našel Mašík volného Marvana,který nekompromisně snížil na 2:3.Stupňující se nápor domácích opět,po několikáté v tomto zápase,zbrzdil velmi nepřesný rozhodčí Čížek z Polabin,když vyloučil Čepa za nedovolenou výzbroj,ve které hrál celý zápas.Oddechový čas minutu před koncem a ani následná Power play již změnu skóre nepřinesly,ačkoliv Čepova šance v závěrečných vteřinách volala po vyrovnání.

Situace na špici tabulky oblastního přeboru se pro chrudimské nepříjemně zkomplikovala.Naštěstí Přelouč ve druhém zápase podlehla Starému Městu 3:9.I přesto se usadila na čele tabulky s jednobodovým náskokem před Jokeritem,který má však zápas k dobru.V závěrečných čtyřech zápasech letošního ročníku však už náš zástupce nesmí klopýtnout.

JOKERIT CHRUDIM B – DDM Pardubice 8:3 (0:1,4:1,4:1)

Branky:Polanský 4,Blažek,Breiter,Menc,Fidra

Po prohrané 1.třetině s týmem z druhé poloviny tabulky musel hrající trenér Radek Pecina zvýšit o přestávce hlas,aby se utkání začalo vyvíjet podle not domacích.Z utkání se pak stala jednostranná záležitost.

JOKERIT CHRUDIM B – Náchod A 4:2 (0:1,2:0,2:1)

Z vojny přijel pomoci A mužstvu v rozhodujícím zápase sezóny Jirka Marvan.Aby se rozehrál,nastoupil o den dříve za chrudimskou rezervu.Svými čtyřmi góly rozhodl o zisku dvou bodů.

JOKERIT CHRUDIM B – Polabiny Knights 4:1 (2:0,1:1,1:0)

Branky: R.Mašík 2,J.Mašík,Polanský.

Ve zbytečně tvrdém a nervózním střetnutí o druhé místo meziokresní soutěže vyšel Jokeritu úvod a již po 103 vteřinách vedl dvoubrankovým rozdílem.Toto vedení si po dobré a taktické hře celého týmu udržel až do konce.

V tabulce meziokresní soutěže se chrudimská rezerva usadila čtyři kola před koncem na druhém místě: pět bodů za vedoucími Chvaleticemi a tři body před Polabinami.

24.4. 1996

MÍSTO OBAV O VÝSLEDEK SE ZRODILO REKORDNÍ VÍTĚZSTVÍ

Jokerit si před závěrečnými zápasy opět pootevřel dvířka do II.ligy

Hokejbalisté Jokeritu vybojovali o uplynulém víkendu plný bodový zisk,což jim před závěrečným dvoukolem v obou soutěžích přisuzuje postupové naděje.

Staré Město – JOKERIT A 3:22(2:2,0:10,1:10)

Před sobotní dohrávkou v Náchodě se čtvrtým celkem tabulky panovala v táboře hostů velká nervozita,neboť domácí předváděli na jaře dobré výkony.Úvod zápasu dal těmto slovům za pravdu.Jokerit se sice ujal vedení 2:0,ale domácí do přestávky vyrovnali.Za dvě minuty 2.třetiny vstřelili Chrudimští čtyři branky a soupeř doslova „odešel“.Kdyby mohl,pravděpodobně by vhodil na hřiště ručník.Hosté pak stříleli jeden gól za druhým.Od stavu 2:6 střídavě odcházel a zase se vracel do své branky jediný gólman Starého Města.Na rekordním vítězství se podílel 7 brankami Mašík,Marvan přidal 5,Hejl 3,L. Menc a Čep po 2,Heller,Fidra a Breiter po 1.

JOKERIT A – Nemočíce 13:2 (3:1,7:1,3:0)

Branky: Heller 4,Marvan 3,L. Menc a Mašík po 2,Breiter a Hejl po 1.

I nedělní duel se soupeřem ze třetí příčky měl jednoznačný průběh.Nemošice sice vyrovnaly na 1:1,ale od této chvíle se opět Chrudimští rozehráli k výbornému výkonu a bezpečně zvítězili.V obou zápasech nastoupila tato sestava: P. Menc – L. Menc,Hejl,Čep,Fidra,Novotný – Mašík,Marvan,Heller,Breiter.

Dvě kola před koncem se Jokerit vyšvihl na 1. místo oblastního přeboru,bod před druhou Přeloučí.Jelikož má s tímto týmem lepší vzájemné zápasy,stačí mu k vytouženému postupu do 2. ligy zisk tří bodů.Protože se střetne s týmy ze dna tabulky,neměl by to být při současných výkonech žádný problém.

JOKERIT B – Rozvoj Pardubice 4:3 (2:1,2:1,0:1)

V utkání s tvrdým,až zákeřně hrajícím soupeřem šlo o zajímavý souboj.Hosté mohli ještě v případě vítězství pomýšlet na 3.místo,a proto je posílili o bývalé hokejisty Joudala a Kutílka.Ani ti však nestačili na s chutí hrající první útok,v němž  se dařilo především Milanu Hroudovi,který přijel jako voják IFOR z Bosny na dovolenku.Zaznamenal dva góly,další přidali Novotný a Polanský.

JOJKERIT B – Chvaletice 10:7 (2:0,3:3,5:4)

Branky: Pecina,Tvaroh,Hrouda a Novotný po 2,Polanský a Blažek.

S již jistým vítězem meziokresní soutěže sehrálo „béčko“ poklidný zápas.Za stavu 7:4 pět minut před koncem odvolali hosté brankáře a dohráli s pěti hráči v poli.Tato herní varianta zaskočila Chrudimské natolik,že dokázali soupeři snížit až na 8:7.Rozhodla poslední minuta a dva góly v síti hostů.

Sestava: Němeček – Novotný,Brokl,Blažek,L.Menc,Poláček – Hrouda,Polanský,Pecina,Tvaroh,R.Mašík,Hochman.

Chrudimští si před závěrečným dvoukolem udrželi druhé,s největší pravděpodobností postupové místo.

30.4. 1996

PODVĚDOMĚ MYSLELI NA ŠAMPAŇSKĚ

Hokejbalisté místního Jokeritu neponechali nic náhodě a po dvou závěrečných vysokých vítězstvích si zaslouženě vybojovali postup do 2. ligy,čímž splnili cíl,který si před sezónou stanovili.

JOKERIT A – Piráti Hradec Králové 9:2 (2:1,1:1,6:0)

Branky: L.Menc,Mašík a Marvan po 2,Novotný,Breiter,Heller po 1.

Po dvě třetiny drželi hosté překvapivě s favoritem krok, a to zásluhou brankáře.V poslední části již fyzicky odpadli.

JOKERIT A – Letohrad 12:2 (4:1,5:0,3:1)

Branky: Breiter 4,Mašík,L.Menc a  Heller po 2,Marvan a Hejl.

Jednoznačná záležitost vítězů.Loni druholigový Letohrad letos zřejmě prožívá generační problém.Výsledek mohl být daleko vyšší,ale vítězové již mysleli na šampaňské,chladící se vedle střídačky.To také ihned po skončeném utkání bouchalo a kropilo stadión i diváky.

Vítězná sestava: P.Menc – L.Menc,Hejl,Novotný,Fidra,Mašík,Marvan,Heller,Breiter.

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?